Ceturtdiena, 02.05.2024, 15:57 | |

Ieejas forma

Saistošie noteikumi
                       
                                 SAISTOŠIE NOTEIKUMI 
                                                                   LIEPĀJĀ 

2009.gada 8.oktobri Nr.23
                                             PAR KOKU CIRŠANU ĀRPUS MEŽA
                                                    ZEMES LIEPĀJAS PILSĒTĀ
Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 21.panta pirmās daļas 16.punktu, 43.panta pirmās daļas 13.punktu, Meža likuma 8.panta otro daļu un Ministru kabineta 2006.gada 29.augusta noteikumiem Nr.717 "Kārtība koku ciršanai ārpus meža zemes"
1. VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI 
1.1. Noteikumi nosaka ārpus meža zemes augošu koku ciršanu un zaudējumu atlīdzību par dabas daudzveidības samazināšanu koku ciršanas rezultātā, kā arī zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību.
1.2. Šie noteikumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā. 
1.3. Visi apstādījumi Liepājas pilsētas teritorijā uz valsts, pašvaldības un privātīpašumā esošas zemes ir aizsargājami pilsētas apstādījumi. Visiem kokiem pilsētā ir sabiedriska vērtība. 
1.4. Liepājas pilsētas koku izpēti, uzskaiti, aizsardzību, apsaimniekošanu un uzturēšanu pārrauga Liepājas pilsētas pašvaldības Vides daļa (turpmak -- Vides daļa). 
1.5. Koku likvidācija pieļaujama, ja tie rada draudus iedzīvotāju veselībai, satiksmes drošībai, būvēm vai komunikācijām, pamatojoties uz būveksperta slēdzienu, kā arī apstādijumu rekonstrukcijas un renovācijas nolūkos. 
1.6. Koku ciršana Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā ir aizliegta laika posmā no 15.aprīļa Iīdz 30. jūnijam. 
1.7. Koku ciršanu un vainagu veidošanu pilsētas sabiedriskajos apstādījumos veic profesionāli koku kopēji (arboristi), ievērojot vispārējās dabas aizsardzības prasības. 
1.8. Zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs kokus ārpus meža zemes savā īpašumā vai valdīumā esošajā teritorijā ecērt vai apzāģē pēc sava ieskata, izņemot kokus, kuru celma caurmērs ir lielāks par 12 cm. ]a koka caurmērs ir lielāks par 12 cm, nepieciešams saņemt Vides daļas rakstisku atļauju. 
1.9. Citām personām koku ciršana un koku vainagu veidošana ārpus meža zemes visas gadījumos rakstiski jāsaskaņo ar zemes īpašnieku vai tiesisko valdītāju un jāsaņem rakstiska atļauia no Vides daļas.
1.10. Rakstiskā Vides daļas atļauja nav nepieciešama, ja:
1.10.1. cert kokus kuru celma caurmērs ir mazāķs par 12 cm;
1.10.2. cert krūmus;
1.10.3. cert augļu kokus vai veido vainagu augļu kokiem. 
1.11. Avārijas kokus ar - vizuāli redzamām pazīmēm, kas izraisa riska situāciju (nolūzuši, aizlūzuši, sasvērušies, ar pacēlušos sakņu sistēmu vai citādi bīstams koks) - atļauts cirst bez Vides daļas atļaujas, ja pirms darbu veikšanas ir veikta situācijas fotofiksāža vai pirms darbu veikšanas telefoniski informēta Vides daļa. 
1.12. Avarijas kokus, kas radušies dabas stihiju rezultātā, atļauts novākt bez Vides daļas rakstiskas atļaujas, pēc darbu veikšanas informējot Vides daļu. 
1.13. Gadījumos, kad projekts paredz ainaviski un ekoloģiski augstvērtīgu koku izciršanu, būvprojekts jāsaskaņo Vides daļā. 
1.14. Pirms lēmuma par koku ciršanu parkos, skvēros un ielu apstādījumos pieņemšanas Vides daļa veic sabiedrisko apspriešanu, ievietojot atbilstošu informāciju Liepājas pilsētas Domes (turpmāk - Dome) mājas lapā (www.liepaja.lv) un izliekot informāciju Domes telpās. 
1.15. Ja koku izciršana ir paredzēta saistībā ar būvniecību un ir notikusi būvniecības ieceres publiskā apspriešana, papildus sabiedriskā apspriešana nav nepieciešama. 
2. IESNIEGUMU IZSKATĪŠANA UN ATĻAUJAS IZSNIEGŠANA 
2.1. Lai saņēmtu rakstisku atļauju koku ciršanai vai apzāģēšanai, persona Vides daļā iesniedz: 
2.1.1. motivētu iesniegumu par koku ciršanu vai koku vainagu veidošanu; 
2.1.2. nepieciešamības gadījumā īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu, zemesgabala robežu plānu, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku lēmumu veikt koka ciršanu vai apzāģēšanu; 
2.1.3. būvniecības gadījumā Liepājas pilsētas pašvaldības iestādē "LlEPĀJAS PILSĒTAS BŪVVALDE" (turpmāk - Liepājas pilsētas Būvvalde) saskaņotu būvprojekta ģenerālplāna lapas kopiju. 
2.2. Pēc personas iesnieguma saņemšanas, Vides daļas, sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Komunālā pārvalde" un Liepājas pilsētas Būvvaldes speciālisti, nepieciešamības gadījumā pieaicinot citus speciālistus vai ekspertus, apseko apstādījumus un sastāda apsekošanas aktu (pielikumā). Apsekošanas aktā tiek fiksēts koka novērtējums un veicamās darbības: saglabāšanas nepieciešamība, priekšlikumi, ieteikumi par turpmākām darbībām apstādījumos, kas sevī ietver vainagošanas nosacījumus, pārstādīšanu un cita veida kopšanu. Koka likvidēšanas gadījumā apsekošanas aktā norāda stumbra caurmēru 1,3 m augstumā. Nepieciešamības gadījumā tiek veikta fotofiksācija. 
2.3. Vides daļa mēneša laika pēč iesnieguma un visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas izskata iesniegumu par koku eiršanu vai vainagu veidošanu, izvērtē koku ciršanas atbilstību dabas aizsardzības un attiecīgās teritorijas apsaimniekošanas un izmantošanas normatīvajiem aktiem, kā arī koku ainavisko un ekoloģisko nozīmīgumu un koku nozīmi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, izsniedz atļauju vai gadījumā, kad atļaujas izsniegšana tiek noraidīta, pieņem motivētu lēmumu. 
2.4. Pirms koku ciršanas atļaujas izsniegšanas, Vides daļa aprēķina zaudējumus, kas rodas likvidējot kokus. 
2.5. Būvniecības gadījumā koku ciršanas atļauja tiek izsniegta tikai pēc būvatļaujas saņemšanas.
2.6. Koku ciršanas atļaujas termiņš ir vien gads. Koka vainaga veidošanas atļaujas termiņš tiek norādīts atļaujā.
2.7. Atļaujai koku ciršanas vai vainagu veidošanas laikā jāatrodās darba izpildes vietā.
2.8. Vides daļas pieņemto lēmumu var apstrīdēt Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā un termiņā padotības kartībā Domes priekšsēdētāja vietniekam. 
3. ZAUDĒJUMU APRĒĶINĀŠANAS UN ATLĪDZINĀŠANAS KĀRTĪBA 
3.1. Personām, kuras veic koku ciršanu, jāatlīdzina zaudējumi par dabas daudzveidības samazināšanu vai jāierīko kompensējoši sāidījumi saskaņā ar apsekošanas aktu. Ja nocērtamais koks ir acīmredzami bojāts vai tiek izcirsts tā negatīvās ietekmes dēļ, koka vērtība samazināma proporcionāli bojājuma vai negatīvās ietekmes apmēram, kā norādīts apsekošanas aktā. 
3.2. Zaudējumus par koku ciršanas rezultātā radīto dabas daudzveidības samazināšanu atlīdzina, iemaksājot Domes speciālā budžeta Vides aizsardzības fondā koku vērtības maksu, kas tiek izmantota jaunu apstādījumu veidošanai Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā. 
3.3. Koku vērtību aprēķina pēc formulas V = A x D x k, kur V - koka vērtība (Ls), 
A - valstī noteiktā minimālā darba alga mēnesī (Ls), 
D - koka diametrs 1,3 m augstumā no sakņu kakla (cm), 
k - koefieients, ko nosaka atkarībā no koka sugas (priede, ozols, liepa, melnalksnis un svešzemju skuju un lapu koki - 0,025/purva bērzs, āra bērzs, kļava, baltalksnis, parastā apse, osis, pīlādzis, ieva, vītols - 0,0 I5/papele, ošlapu kļava - 0,005). 
3.4. Prasības kompensējošo stādījumu ierīkošanai tiek noteiktas apsekošanas aktā. Kompensējošo stādījumu projekts jāsaskaņo ar Liepājas pilsētas Būvvaldi. 
3.5. Ja kompensējošie stādījumi netiek ierīkoti noteiktajā termiņā, personai, kura veica koku ciršanu, jāiemaksā Liepājas pilsētas Domes speciālā budžeta Vides aizsardzības fondā izcirsto koku vērtības maksa. 
3.6. Ja kompensējošie stādījumi daļēji vai pilnībā iznīkst, personai, kura veiea koku ciršanu, atkārtoti jāatjauno stādījumi vai jāiemaksā Domes speciālā budžeta Vides aizsardzības fondā izcirsto koku vērtības maksa. 
3.7. Zaudējumus par koku bojāšanas (ja bojājuma dēļ koki zaudē dekoratīvo vertību, nokalst vai iet bojā būvniecības, nepareizas vainaga veidošanas, gruntsūdens līmeņa maiņu, indīgu vielu, atkritumu u.c. darbību rezultātā) vai patvaļīgas koku ciršanas rezultātā radīto dabas daudzveidības samazināšanu atlīdzina Domes speciālā budžeta Vides aizsardzības fondā, iemaksājot divkāršu koku vertības maksu. 
3.8. Ja patvaļīgi nocirsta koka vērtības aprēķināšanai pēc šo noteikumu 3.3.punkta nav iespējams noteikt koka sugu un koka diametru 1,3 m augstumā no sakņu kakla, par koeficientu "k" pieņem 0,025 un par "D" pieņem koka celma diametru. 
3.9. Apstadījumu atjaunošanas vērtība netiek iekasēta gadījumos, kad apstadījumu sakopšanas darbi paredzēti sabiedriskajos apstadījumos vai likvidējot nokaltušus un bīstamus. kokus, kā arī, ja apstādījumu sakopšanas darbus finansē pašvaldība (pilsētas infrastruktūras vajadzībām: komunikācijām, ielu paplašināšanai u.c). 
4.ATBILDĪBA PAR SAISTOŠO NOTEIKUMU NEIEVĒROŠANU.
4.1 Par šo noteikumu neievērošanu un pārkāpšanu vainīgās personas saucamas pie administratīvās atbildības saskaņā ar Administratīvā pārkāpuma kodeksu un LIEPĀJAS PILSĒTAS ADMINISTRATĪVĀS ATBILDĪBAS NOTEIKUMIEM.
4.2 Administratīvais sods šo noteikumu pārkāpēju neatbrīvo no pārkāpuma novēršanas un zaudējumu atlīdzības.





ULDIS SESKS 

Copyright MyCorp © 2024 | Uztaisi bezmaksas mājas lapu ar uCoz